O tym, że "wesołe jest życie staruszka" w polskich realiach - wbrew słowom piosenki legendarnego duetu Przybora/Wasowski - wielu seniorów może myśleć jedynie z ponurym przekąsem. Dlatego tak cenne są wszelkie inicjatywy, które choć trochę są w stanie osłodzić i ubarwić jesień życia. Samorząd w Ostrowie Wielkopolskim takie rozwiązanie promuje już od 2015 r.
- Cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ostrowskich seniorów. To świadczy o dobrym wpływie programu na najstarszych mieszkańców naszego miasta. Z radością wręczyłam kartę z numerem 14 000 - mówiła niedawno Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Jak działa Ostrowska Karta Seniora? Wsparcie oferują samorząd i lokalni przedsiębiorcy
Dzięki Ostrowskiej Karcie Seniora emeryci mogą korzystać z licznych promocji dotyczących usług kulturalnych i rekreacyjnych oferowanych przez instytucje miejskie, ale także licznych przedsiębiorców.
Posiadacze kart mogą korzystać m.in. z następujących zniżek:
- 30 proc. w Ostrowskim Centrum Kultury,
- 50 proc. w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
- 40-proc. na basenie miejskim.
W programie uczestniczy 201 partnerów. Wśród nich szeroką ofertę wsparcia dla seniorów mają też prywatni przedsiębiorcy, którzy chętnie włączają się do udziału w miejskim programie. Oferują oni zniżki na swoje usługi z zakresu takich branż, jak m.in.:
- medyczna,
- odzieżowa,
- gastronomiczna,
- kosmetyczna,
- remontowa.
Aby otrzymać kartę, trzeba mieć ukończone 60 lat i mieszkać w Ostrowie Wielkopolskim. Dokument wydawany jest bezterminowo. Kartą może posługiwać się wyłącznie osoba, na którą jest ona wydana. Karta jest ważna z dowodem osobistym lub innym dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.
Wniosek o wydanie Ostrowskiej Karty Seniora można pobrać ze strony internetowej urzędu lub wziąć go osobiście w ostrowskim ratuszu.