Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kto pokieruje kaliskim szpitalem? Dotychczasowy dyrektor chce startować w konkursie

Zarządzany przez wielkopolski samorząd Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu być może będzie miał nowego dyrektora. Być może - ponieważ start w ogłoszonym właśnie przez urząd marszałkowski konkursie na to stanowisko zapowiedział dotychczasowy szef placówki, kaliski radny Platformy Obywatelskiej Radosław Kołaciński.
Budynek szpitala w Kaliszu.
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Autor: CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Źródło: pełne prawa - licencja Creative Commons

Termin składania dokumentów w konkursie ogłoszonym przez wielkopolski urząd marszałkowski mija 17 lutego. Powodem ogłoszenia konkursu jest zakończenie w marcu trwającej 6 lat kadencji obecnego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny.

Pełniący tę funkcję Radosław Kołaciński, jednocześnie kaliski radny PO, zapowiedział swój ponowny udział w konkursie.

Zgodnie z zamieszczonym ogłoszeniem kandydat powinien posiadać "wyższe wykształcenie, wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie, co najmniej trzyletni staż pracy oraz brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie”.

Konkurs na dyrektora szpitala w Kaliszu. Dotychczasowy zlikwidował oddział chirurgii dziecięcej

Szpital w Kaliszu podlega urzędowi marszałkowskiemu w Poznaniu i tam należy składać dokumenty.

W planach szpitala - jak wielokrotnie informował Kołaciński - jest budowa bloku operacyjnego na 8 sal za ponad 350 milionów zł. Zgodnie z projektem obiekt zostanie połączony z budynkiem głównym szpitala przy ul. Poznańskiej. Zaplanowano nowoczesne sale hybrydowe, oddział intensywnej opieki medycznej, centralną sterylizatornię i oddział kardiologiczny. Na ul. Poznańską z ul. Toruńskiej mają zostać przeniesione: ginekologia, położnictwo i patologia ciąży.

Na początku 2025 r. w kaliskim szpitalu zlikwidowano oddział chirurgii i traumatologii dziecięcej. Powodem - jak poinformowano - był brak lekarzy specjalistów.

Dzieci wymagające hospitalizacji są obecnie kierowane do szpitali w oddalonym o 30 km Ostrowie Wielkopolskim i Koninie (60 km). Szpital planuje zastąpić oddział chirurgii dziecięcej jednostką wykonującą zabiegi niewymagające hospitalizacji. Konkurs na realizację tego projektu ma być ogłoszony w marcu.

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama