Tylu pasażerów skorzystało w styczniu z lotniska we Wrocławiu
Władze wrocławskiego lotniska w przedstawionych statystykach za styczeń wskazują, że rekordowym zainteresowaniem cieszyły się połączenia na południe Europy, które oferowane są przez przewoźników niskokosztowych. Chodziło szczególnie o loty do Porto i Lizbony, Alicante, Malagi i Walencji.
Łącznie w styczniu z oferty wrocławskiego lotniska skorzystało niemal 264 tys. pasażerów. To rekordowa liczba jeśli chodzi o ten miesiąc roku. Wynik za styczeń był lepszy o 14 tys. osób. Największe wzrosty zanotowały połączenia czarterowe ze stolicy Dolnego Śląska – najpopularniejszymi kierunkami były egipskie kurorty Hurghada i Marsa Alam.
Ponad 260 tys. pasażerów obsłużonych w styczniu to duże osiągnięcie, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę trwającą w części operacyjnej naszego lotniska przebudowę. Inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem i - jak widać - nie wpływa na nasze możliwości rozwoju oferty.
– zwrócił uwagę Karol Przywara, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Lotnisko we Wrocławiu będzie nieczynne
W 2025 r. na wrocławskim lotnisku będą kontynuowane i rozpoczną się duże inwestycje. Od 26 października do 4 grudnia 2025 roku Port Lotniczy Wrocław będzie nieczynny, ponieważ w tym czasie będzie przebudowywana płyta lotniska. Ma powstać m.in. nowa płyta postojowa, dodatkowa płaszczyzna do odladzania, droga szybkiego zjazdu i dodatkowa droga kołowania.
Mimo przerwy spowodowanej przebudową płyty lotniska, przedstawiciele spółki liczą na kolejny frekwencyjny sukces. Pomóc mają m.in. nowe destynacje. W 2025 z Wrocławia zaplanowano loty do Rijeki czy Kiszyniowa, swój powrót zapowiedziały też linie SAS oferujące loty do Kopenhagi.
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych lotnisk w Polsce. Oferuje podróżnym kilkadziesiąt połączeń, głównie z krajami Europy. Obecna rozbudowa płyty lotniska będzie kosztowała ok 376 mln zł, z czego 175 mln zł to unijne dofinansowanie. W planach zarządu lotniska jest przebudowa terminala, co pozwoli zwiększyć przepustowość portu.