Akcja "Dolnośląska zima" związana jest ściśle z okresem ferii. Przez pięć kolejnych weekendów turyści będą mogli dowiedzieć się o atrakcjach regionu.
- Projekt jest skierowany do turystów, Dolnoślązaków, ale również do mieszkańców całej Polski, ponieważ chcemy przedstawić Dolny Śląsk jako zimową stolicę Polski. Ponieważ, nie ukrywajmy, mamy się czym pochwalić. Dolny Śląsk stoi górami - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Michał Rado.
Podczas akcji przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, lokalnych samorządów i branży turystycznej będą obecni na specjalnych stanowiskach, które pojawią się m.in. w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, czy Czarnej Górze. Prezentowanych będzie prawie 70 atrakcji Dolnego Śląska.
Zimowa akcja na Dolnym Śląsku. Turyści wspomogą samorządy po ubiegłorocznej powodzi?
Z kolei wicemarszałek Wojciech Bochnak zachęca do odwiedzania portalu www.dolnyslask.travel. I dodaje, że to jest ten moment, kiedy branża turystyczna potrzebuje pomocy, aby podnieść się po powodzi.
- To się już udało w wielu miejscach, ale nasza branża potrzebuje waszych przyjazdów. Potrzebuje odwiedzania Dolnego Śląska. Tych wspaniałych miejsc na Dolnym Śląsku. Dlatego przyjeżdżajcie i zostawiajcie pieniądze tutaj na Dolnym Śląsku - apeluje wicemarszałek Wojciech Bochnak.
Czym przyciąga Dolny Śląsk? Nie tylko urokliwymi widokami i trasami do pieszych wędrówek. Ma także liczne oferty dla miłośników nart.
- Razem ze stowarzyszeniem Bieg Piastów zapraszamy wszystkich, żeby przyjechali, żeby rozpoczęli swoje pierwsze kroki na biegówkach, albo kontynuowali swoją przygodę z tym pięknym sportem. Chcemy pokazać piękno Gór Izerskich. Chcemy pokazać ten piękny obiekt (Dolnośląskie Centrum Sportu - PAP), który - mamy nadzieję - będzie obiektem flagowym dolnośląskiego sportu - deklaruje dyrektor generalny DCS Polana Jakuszycka Wojciech Gęstwa.
Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu powiatu karkonoskiego Kamila Baran podkreśla, że w trakcie trwania akcji będzie można m.in. posmakować lokalnej kuchni. Z kolei kierująca Światowym Geoparkiem UNESCO "Kraina wygasłych wulkanów" Monika Cychowska-Nowak zachęca do odwiedzin rodziny z dziećmi.
- Światowy Geopark UNESCO obejmuje aż 14 gmin. Jest to obszar, który znajduje się głównie na terenie gór i Pogórza Kaczawskiego. Są to góry niskie, więc my tutaj szczególnie zwracamy uwagę na rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy taką sieciową ofertę, która obejmuje współpracę obiektów noclegowych, obiektów gastronomicznych, ale również pracowni warsztatowych. Tak że bez względu na pogodę można przyjechać i po prostu znaleźć coś dla siebie - kusi Monika Cychowska-Nowak.
Akcja "Dolnośląska zima" będzie trwała przez cały okres ferii, które w poszczególnych województwach są zaplanowane w różnych terminach.