Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
Reklama

Asystent pomoże bezpłatnie. Akcja poznańskiego magistratu

Dla nich wiele czynności - banalnych w przypadku osób zdrowych - urasta do rangi niemożliwego. A na pewno okupionego dużym wysiłkiem, często bólem. Osobom z niepełnosprawnościami w Poznaniu pomagać mogą asystenci opłacani przez samorząd. Wystarczy telefonicznie zgłosić taką potrzebę. Jak w szczegółach działa ten miejski projekt?
pomoc niepełnosprawnym
Pomoc asystentów osób niepełnosprawnych realizuje wiele samorządów.

Autor: Urząd Miasta Olsztyna

Źródło: prawo cytatu

Pomoc asystenta dotyczy prozaicznych wydawałoby się spraw: codziennych zakupów, dojazdu na rehabilitację czy załatwianiu sprawy w urzędzie. Jest to możliwe dzięki realizowanemu przez stolicę Wielkopolski programowi "Nasz asystent - Twoja niezależność". Ze wsparcia asystentów mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy w mieście rozliczają swój PIT.

W czym pomoże asystent? Jak i kiedy można zwrócić się o wsparcie?

Poznański magistrat informuje, że projekt skierowany jest do osób z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Mogą z niego korzystać też dzieci do 16. roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i potrzebują koniecznej, stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby.

Usługi mogą być wykonywane w każdy dzień roku, w godz. 7-22, również w weekendy, z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy. Wsparcie jest bezpłatne - by je zamówić, wystarczy zadzwonić do biura Poznań Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44. Biuro czynne jest w dni robocze od godz. 7:30 do 20:00.

 

fot. Pixabay

Miejscy urzędnicy informują, że program "Nasz asystent - Twoja niezależność" powstał po to, by ułatwić osobom z niepełnosprawnościami niezależne i aktywne funkcjonowanie. Dlatego asystenci mogą pomóc m.in. w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, uczestnictwie w rehabilitacji i treningach sportowych, robieniu zakupów, załatwianiu sprawy w urzędzie czy udziale w imprezach kulturalnych.

Asystenci są gotowi do udzielenia wsparcia także osobom posługującym się polskim językiem migowym. Nie świadczą natomiast usług opiekuńczych, czyli rehabilitacji, opieki higienicznej lub pielęgnacji zleconej przez lekarza. 

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama