Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
Reklama

Poradnie jak nowe. Pacjenci w Sosnowcu skorzystali na remoncie

Przestronnie, schludnie i nowocześnie. Przede wszystkim ku uciesze pacjentów. Kilka poradni przyszpitalnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu doczekało się remontu. A czekały długo, bo 36 lat. Prace modernizacyjne sfinansował śląski samorząd wojewódzki.
poradnia przyszpitalna
Nowoczesne wnętrza, wyposażenie i elektroniczne udogodnienia to efekt modernizacji poradni w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu.

Autor: Patryk Pyrlik / UMWŚ

Źródło: prawa ograniczone - materiały prasowe

Dzięki remontom specjalistyczną pomoc w przyjaznym i komfortowym otoczeniu uzyskali m.in. pacjenci Poradni Chirurgii Ogólnej, Poradni Żywieniowej i Poradni Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Zmodernizowano także punkt pobrań.

- Projekt jest realizowany w trzech etapach. W tym roku realizujemy ostatni i to będzie zamknięcie całego procesu modernizacji poradni przyszpitalnych. Całość projektu to koszt ok. 30 mln zł. Ten remont jest bardzo potrzebny, służy pacjentom i personelowi, ponieważ pozwala nam podnieść jakość udzielanych świadczeń, bezpieczeństwo i warunki pracy - przekonuje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, Krzysztof Kowalik.

W tym roku ostatni etap modernizacji przyszpitalnych poradni w Sosnowcu

W pierwszym etapie, w styczniu 2024 r., zmodernizowano m.in. poradnie: kardiologiczną, urologiczną i otolaryngologiczną. Drugi etap objął poradnię chirurgii ogólnej, proktologicznej, żywieniowej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Trzeci, który zaplanowano jeszcze na ten rok, obejmie kolejne części poradni przyszpitalnych. 

- Zależy nam na tym, żeby zapewnić jak najlepszy komfort pacjentom placówki, ale także sprawić, żeby lekarze i pracownicy mieli dobre warunki. Samo przebywanie w odnowionych, przyjaznych dla pacjenta wnętrzach sprawia, że nasza psychika lepiej znosi leczenie, co bardzo pomaga w procesie powrotu do zdrowia - przypomina śląski marszałek Wojciech Saługa.

Dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik. i marszałek Wojciech Saługa. fot. Patryk Pyrlik / UMWŚ

To właśnie śląski samorząd jest organem prowadzącym dla sosnowieckiego szpitala.

Szpital św. Barbary, znany też jako górniczy, to jedna z największych placówek medycznych w woj. śląskim. Powstał w latach 80. ub. wieku z myślą o ratowaniu górników. Dziś jest dostępny dla wszystkich. To jedyne w regionie centrum urazowe. Rocznie w poradniach specjalistycznych pomoc uzyskuje blisko 170 tys. pacjentów.

Źródło: Polska Agencja Prasowa, slaskie.pl
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama